owczarek niemiecki – łagodny, wesoły przytulak MA DOM

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 

 

Szarik to piękny owczarek niemiecki w średnim wieku. Jest typem poczciwego kumpla całej rodziny, psem zdecydowanie domowym a nie podwórkowcem.

 

Szarik jest bardzo przyjacielsko nastawiony do ludzi, otwarty i łagodny także do obcych. To duża poczciwina. Lubi dzieciaki, jest wobec nich delikatny. Uwielbia kontakt, głaskanie, chętnie daje brzuszek do miziania. Bardzo potrzebuje dobrych relacji z ludźmi. Pod tym względem jest typowym owczarkiem – nastawionym na opiekuna, chętnym do współpracy. Na spacerach często podbiega, zaczepia, stuka nosem w rękę - choć chętne biega i interesuje go świat to ważniejszy jest ciągły kontakt z opiekunem. Szarik to też pies wesoły i skory do zabaw. Gdy się rozbawi to podskakuje, podbiega, lekko podszczypuje. Lubi ganiać za patykami i je rozgryzać :) Pomimo wieku i smutnej przeszłości to pies radosny, taki urodzony optymista :)

 


Jaka jest jego historia? Początków nie znamy choć sądząc po zachowaniu i nawykach musiał mieszkać w domu a nie w budzie. Jest też psem dobrze zsocjalizowanym, nauczonym dobrych manier. Ktoś kiedyś o niego dbał... Nie wiemy czy został celowo porzucony czy zaginął a właściciel nie potrafił go odnaleźć. Dwa lata temu został odłowiony przez hycla i trafił do „psiej przechowalni”. W styczniu tego roku został oddany „do adopcji” – trafił na łańcuch i dostawał jedynie suchy chleb... Został więc odebrany przez wolontariuszki i trafił do domu tymczasowego w Warszawie.

Obecnie Szarik przebywa u nas, w mieszkaniu w bloku. Okazał się psem grzecznym i spokojnym. Jest czyściutki i potrafi poprosić, gdy musi wyjść, spokojnie wytrzyma, gdy domownicy będą np w pracy. Nie niszczy, nie wyje (pozostawiony sam szczeknie raz na pożegnanie i idzie spać).

 


Szarik jest bardzo łagodny i cierpliwy wobec innych psów. Bez problemu dogadał się z naszymi psami - samcami, respektuje warczenie małej suczki (która zawsze na początku boi się dużych psów) i nie podchodzi do niej. Na spacerze chętnie wita się z psami. Nawet prowokowany nie odpowiedział psu agresją.

Zalet ten pies ma sporo. A jakie ma wady? Zasadniczo dwie. Po pierwsze nie widzę go w roli stróża a tego zwykle oczekuje się od owczarków (choć może być tak, że gdy poczuje się już pewnie na swoim to zacznie trochę straszyć intruzów). Po drugie ... Szarik ma wrodzona wadę tylnych łap – za długie ścięgna Achillesa. Skutkuje to tym, że nie jest w stanie napiąć tych ścięgien i wyprostować łap. Chodzi na przykurczonych łapach. Nie sprawia mu to bólu, Szarik nie tylko chodzi, a chętnie biega czy podskakuje - nie ma z tym problemów. Jest w pełni sprawny, śmiga po schodach w obie strony ;) Po prostu widać, że nie chodzi normalnie. Pies nie wymaga leczenia (był konsultowany u chirurga – ortopedy).

Szarik ma około 6-7 lat, jest zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Szukamy mu dobrego domu na stałe.

Tak Szarik biega na spacerach i dokazuje:

http://youtu.be/iXgz1GZfBxA

http://youtu.be/i_YP_4hOCxY

 

 

 

Kontakt w sprawie adopcji – 602-18-45-73