Main Menu

Logowanie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 

 

Szarik to piękny owczarek niemiecki w ¶rednim wieku. Jest typem poczciwego kumpla całej rodziny, psem zdecydowanie domowym a nie podwórkowcem.

 

Szarik jest bardzo przyjacielsko nastawiony do ludzi, otwarty i łagodny także do obcych. To duża poczciwina. Lubi dzieciaki, jest wobec nich delikatny. Uwielbia kontakt, głaskanie, chętnie daje brzuszek do miziania. Bardzo potrzebuje dobrych relacji z ludĽmi. Pod tym względem jest typowym owczarkiem ? nastawionym na opiekuna, chętnym do współpracy. Na spacerach często podbiega, zaczepia, stuka nosem w rękę - choć chętne biega i interesuje go ¶wiat to ważniejszy jest ci±gły kontakt z opiekunem. Szarik to też pies wesoły i skory do zabaw. Gdy się rozbawi to podskakuje, podbiega, lekko podszczypuje. Lubi ganiać za patykami i je rozgryzać :) Pomimo wieku i smutnej przeszło¶ci to pies radosny, taki urodzony optymista :)

 


Jaka jest jego historia? Pocz±tków nie znamy choć s±dz±c po zachowaniu i nawykach musiał mieszkać w domu a nie w budzie. Jest też psem dobrze zsocjalizowanym, nauczonym dobrych manier. Kto¶ kiedy¶ o niego dbał... Nie wiemy czy został celowo porzucony czy zagin±ł a wła¶ciciel nie potrafił go odnaleĽć. Dwa lata temu został odłowiony przez hycla i trafił do ?psiej przechowalni?. W styczniu tego roku został oddany ?do adopcji? ? trafił na łańcuch i dostawał jedynie suchy chleb... Został więc odebrany przez wolontariuszki i trafił do domu tymczasowego w Warszawie.

Obecnie Szarik przebywa u nas, w mieszkaniu w bloku. Okazał się psem grzecznym i spokojnym. Jest czy¶ciutki i potrafi poprosić, gdy musi wyj¶ć, spokojnie wytrzyma, gdy domownicy będ± np w pracy. Nie niszczy, nie wyje (pozostawiony sam szczeknie raz na pożegnanie i idzie spać).

 


Szarik jest bardzo łagodny i cierpliwy wobec innych psów. Bez problemu dogadał się z naszymi psami - samcami, respektuje warczenie małej suczki (która zawsze na pocz±tku boi się dużych psów) i nie podchodzi do niej. Na spacerze chętnie wita się z psami. Nawet prowokowany nie odpowiedział psu agresj±.

Zalet ten pies ma sporo. A jakie ma wady? Zasadniczo dwie. Po pierwsze nie widzę go w roli stróża a tego zwykle oczekuje się od owczarków (choć może być tak, że gdy poczuje się już pewnie na swoim to zacznie trochę straszyć intruzów). Po drugie ... Szarik ma wrodzona wadę tylnych łap ? za długie ¶cięgna Achillesa. Skutkuje to tym, że nie jest w stanie napi±ć tych ¶cięgien i wyprostować łap. Chodzi na przykurczonych łapach. Nie sprawia mu to bólu, Szarik nie tylko chodzi, a chętnie biega czy podskakuje - nie ma z tym problemów. Jest w pełni sprawny, ¶miga po schodach w obie strony ;) Po prostu widać, że nie chodzi normalnie. Pies nie wymaga leczenia (był konsultowany u chirurga ? ortopedy).

Szarik ma około 6-7 lat, jest zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Szukamy mu dobrego domu na stałe.

Tak Szarik biega na spacerach i dokazuje:

http://youtu.be/iXgz1GZfBxA

http://youtu.be/i_YP_4hOCxY

 

 

 

Kontakt w sprawie adopcji ? 602-18-45-73